21 Aralık 2012 Cuma

Uzun Bir Aradan Sonra İlk Heyecan

Sosyal medyanın gücü her geçen gün artarak devam ederken, bu platformları anlamlı kullanmanın önemini defalarca tekrarlayıp duruyoruz. Yıllardır yapmaya çalıştığımız okullardaki öğrencilere destek olma düşüncemizi bu kanallara entegre ederek çok da faydalı çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum. İşlerimiz nedeniyle uzun aralar versek de aklımız aslında hep daha fazla daha verimli neler yapabiliriz diye düşünmekle geçiyor.

İşte yine bu tip düşünceler aklımızda dolanırken, sevgili Merve Pınar Şiranlı'nın Twitter gönderisi ekranımıza düştü, bizi hareketlendirdi. Yüksekova'da Dedeler Köyü İlköüretim Okulu'nda öğrencilere alınan eğitim setlerinin ödemesi için destek gerekiyordu. Aradık sorduk, detayları öğrendik. Kitaplar ellerindeydi ancak ödeme için para toplayamıyorlardı. Esra öğretmen yüreği ile öğrencilerine en iyi eğitimi vermeye çalışan bir öğretmen. Genç, heyecanlı ve sevgi dolu...O'nu yolda bırakamazdık. Bu sefer kitapları biz değil, olan kitapların parasını toparlamak gerekiyordu.

Aslında iş daha zordu tabii. Herkese durumu anlatarak gerekli desteği sağlamak kolay olmadı. Ama Hepimizden Hepinize'nin inanılmaz bağışçıları ve gönüllülerinin çalışmalarıyla eksik kalan para tamamlandı ve Esra öğretmenin hesabına havale ile iletildi. Esra öğretmenin heyecanını ve mutluluğunu size kelimelerle anlatamam. Çocukların çığlıkları ise sizin hayal gücünüze kalsın!Bu güzel yardım için:

Sibel Özben, Nadire Fügen Şahin, Münir Şahin ve Güzide Gören'e sonsuz teşekkürler...Siz olmasanız başarabilir miydik?

Sevgiler...

Meltem Şahin

3 yorum: